Про Янгола свободи Олександра Марченка

21.05.2023

У селі Рибчинці Хмільницького району відбулася презентація першого дослідження про офіцера, ветерана російсько-української війни з 2014 року Олександра Олександровича Марченка. Cвіт побачило нове видання героїчної серії з образним заголовком «Його позивний – «Каменяр». Основу книги, підготовленої когортою журналістів, краєзнавців області й соратників героя, склали науково-краєзнавчі статті, спогади, літературні твори та світлини. Книга видана видавництвом Вінниці "Мерькюрі-Поділля". 

…Він волів – якщо померти, то тільки на полі бою, за свою Україну. У ці перші березневі дні, коли природа покликана прокинутися зі сну і тріумфувати із новою силою, але «во врем'я люте», до сільської школи приїхали й прийшли люди, аби віддати данину пам'яті свого полеглого Героя. Найперше, що вразило – контраст і внутрішній супротив, невимовний жаль і гострий біль живих, що не вщухають, із величчю красивого увічненого духу Олександра Марченка : його опромінене, животворне світло, що, як і українська вишивана сорочка на його світлині стали усупереч народній тузі, несучи водночас нам, не втішеним через таку велику втрату, впевненість і урочистість перемоги життя над смертю. 

І недаремно, адже хтось вважає його надзвичайною людиною з неземними рисами характеру, а хтось і Ангелом, який прийшов із неба, аби показати, як треба жити та діяти у лиху годину нового випробовування. На малу батьківщину Героя також приїхали рідні : мама Єва Іванівна, дружина Олена Миколаївна із доньками Світланою і Людмилою, сестра Галина із сином Андрієм, з яким Олександр Марченко тримав свій останній бій. Захід розпочав голова Уланівської ТГ Олександр Гоцуляк, зауваживши, що у цій проклятій війні гинуть кращі, адже йдуть тільки попереду. Він запевнив присутніх, що розпочаті Олександром Марченком справи у його рідних Рибчинцях будуть збережені та продовжені громадою села. 

Вшанував світлу пам'ять свого колеги депутат обласної ради, директор Іллінецького аграрного коледжу Василь Пиндус. Згадуючи свого соратника, відмітив його стійкість, людяність, величезний внесок як депутата Верховної Ради у важкий період реформування освіти й вагому підтримку навчальних закладів середньої ланки. Завдяки зусиллям Олександра Марченка, який очолив Асоціацію технікумів і коледжів, ці заклади освіти отримали можливість надалі діяти та розвиватися у законодавчому полі. Про важливість остаточної перемоги над окупантом і особистий жертовний внесок у цю справу представника нової державницької української еліти, Янгола свободи Олександра Марченка говорив Василь Паламарчук, голова Вінницької обласної журналістської організації. Він зазначив, що життя і подвиг Героя є виконанням місії істинного патріота, який не сховався за депутатський мандат, а став у лавах перших, взявши на себе усю лють російської орди. 

На шкільній площі біля величного пам'ятника Тарасу Шевченку, офірувачем якого ще у 2017 році виступив Олександр Марченко, а його ідею втілив скульптор Віктор Стукан, українським православним духовенством була здійснена панахида за Тараса й Олександра, як героїв-побратимів у боротьбі за волю України. До підніжжя пам'ятника лягли живі квіти вдячності.

                                                                                                                         Галина БУХТА 


© 2023 Галина Бухта. Іллінецький аграрний фаховий коледж
Створено за допомогою Webnode Файли cookie
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати